octombrie, 2017

Filtrează evenimentele

18oct.19:00Mother! (Sua, 2017)Avanpremieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

18oct.20:00The Texas Chainsaw Massacre (SUA, 1974)Masters Of Horror20:00 Cinemateca Patria

19oct.19:00The Lure (Polonia, 2016)Premieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

19oct.19:00Competiția de scurtmetrajeCalup 119:00 Cinemateca Patria

19oct.19:00Nosferatu (Germania, 1922)Ziua Dracula19:00 Centrul Cultural Reduta

19oct.21:00Misirlou (Sua, 2017)Premieră națională (în afara competiției)21:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

19oct.21:00Bram Stoker's Dracula (SUA, 1992)Ziua Dracula21:00 Centrul Cultural Reduta

19oct.21:00Night Of The Living Dead (SUA, 1968)Masters Of Horror (3x)21:00 Cinemateca Patria

19oct.23:00Flatliners (SUA 2017)Special (în afara competiției)23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct.19:00Replace (Germania, 2017)Premieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct.19:00Dracula (SUA, 1931)Ziua Dracula19:00 Centrul Cultural Reduta

20oct.19:00Competiția de scurtmetrajeCalup 219:00 Cinemateca Patria

20oct.21:00La noche del virgen (Spania, 2016)Premieră națională21:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct.21:00Phantom Of The Paradise (SUA, 1974)Masters Of Horror (3x)21:00 Cinemateca Patria

20oct.21:00Dracula Untold (SUA, 2015)Ziua Dracula21:00 Centrul Cultural Reduta

20oct.23:00Happy Death Day (SUA, 2017)Premieră națională23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct.11:00The Little Vampire 3d (Sua, 2017)Avanpremieră națională11:00 Cinema ONE

21oct.15:00Competiția de scurtmetrajeCalup 315:00 Cinemateca Patria

21oct.15:00Zombiology (Hong Kong, 2017)Premieră națională15:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct.17:00Land Of The Dead (Sua, 2005)Masters Of Horror (3x)17:00 Cinemateca Patria

21oct.18:00Double Date (Anglia, 2017)Premieră națională18:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct.19:00Hardware (Anglia, 1990)Special Screening19:00 Cinemateca Patria

21oct.20:00*The Wanderers (Romania, 2017)Proiecție specială20:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct.22:00Mamula (2014)Midnight Cult / Special Screening22:00 Cinemateca Patria

21oct.22:00MARATON DRACULA FILMAnnabelle: Creation & IT 22:00 Cinema ONE

21oct.23:00Beyond Skyline (SUA, 2017)Premieră națională23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct.11:00Războiul Stelelor - Episodul VII: Trezirea Forţei (Sua, 2015)Copiii fantastici11:00 Cinemateca Patria

22oct.11:00The Little Vampire 3d (Sua, 2017) (Copy)Avanpremieră națională11:00 Cinema ONE

22oct.15:00The Snowman (SUA, 2017)Special15:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct.17:00Creepshow (SUA, 1982)Masters Of Horror (3x)17:00 Cinemateca Patria

22oct.17:00Reluare - competiția de scurtmetrajeCalup 1+2+317:00 Centrul Cultural Reduta

22oct.18:00L'amant Double (Franța)18:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct.19:00Dust Devil (1992)Special Screening19:00 Cinemateca Patria