october, 2017

Filter Events

18oct19:00Mother! (Sua, 2017)Avanpremieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

18oct20:00The Texas Chainsaw Massacre (SUA, 1974)Masters Of Horror20:00 Cinemateca Patria

19oct19:00The Lure (Polonia, 2016)Premieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

19oct19:00Competiția de scurtmetrajeCalup 119:00 Cinemateca Patria

19oct19:00Nosferatu (Germania, 1922)Ziua Dracula19:00 Centrul Cultural Reduta

19oct21:00Misirlou (Sua, 2017)Premieră națională (în afara competiției)21:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

19oct21:00Bram Stoker's Dracula (SUA, 1992)Ziua Dracula21:00 Centrul Cultural Reduta

19oct21:00Night Of The Living Dead (SUA, 1968)Masters Of Horror (3x)21:00 Cinemateca Patria

19oct23:00Flatliners (SUA 2017)Special (în afara competiției)23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct19:00Replace (Germania, 2017)Premieră națională19:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct19:00Dracula (SUA, 1931)Ziua Dracula19:00 Centrul Cultural Reduta

20oct19:00Competiția de scurtmetrajeCalup 219:00 Cinemateca Patria

20oct21:00La noche del virgen (Spania, 2016)Premieră națională21:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

20oct21:00Phantom Of The Paradise (SUA, 1974)Masters Of Horror (3x)21:00 Cinemateca Patria

20oct21:00Dracula Untold (SUA, 2015)Ziua Dracula21:00 Centrul Cultural Reduta

20oct23:00Happy Death Day (SUA, 2017)Premieră națională23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct11:00The Little Vampire 3d (Sua, 2017)Avanpremieră națională11:00 Cinema ONE

21oct15:00Competiția de scurtmetrajeCalup 315:00 Cinemateca Patria

21oct15:00Zombiology (Hong Kong, 2017)Premieră națională15:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct17:00Land Of The Dead (Sua, 2005)Masters Of Horror (3x)17:00 Cinemateca Patria

21oct18:00Double Date (Anglia, 2017)Premieră națională18:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct19:00Hardware (Anglia, 1990)Special Screening19:00 Cinemateca Patria

21oct20:00FeaturedThe Wanderers (Romania, 2017)Proiecție specială20:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

21oct22:00Mamula (2014)Midnight Cult / Special Screening22:00 Cinemateca Patria

21oct22:00MARATON DRACULA FILMAnnabelle: Creation & IT 22:00 Cinema ONE

21oct23:00Beyond Skyline (SUA, 2017)Premieră națională23:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct11:00Războiul Stelelor - Episodul VII: Trezirea Forţei (Sua, 2015)Copiii fantastici11:00 Cinemateca Patria

22oct11:00The Little Vampire 3d (Sua, 2017) (Copy)Avanpremieră națională11:00 Cinema ONE

22oct15:00The Snowman (SUA, 2017)Special15:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct17:00Creepshow (SUA, 1982)Masters Of Horror (3x)17:00 Cinemateca Patria

22oct17:00Reluare - competiția de scurtmetrajeCalup 1+2+317:00 Centrul Cultural Reduta

22oct18:00L'amant Double (Franța)18:00 Teatrul „Sică Alexandrescu”

22oct19:00Dust Devil (1992)Special Screening19:00 Cinemateca Patria